5 septembrie 2017

Festivitatea de deschidere a anului școlar 2017-2018

Școala Gimnazială „Petre Ispirescu” vă invită cu bucurie la Festivitatea de deschidere a noului an școlar, un eveniment plin de emoţie, în care “bobocii” de la clasele pregătitoare își întâlnesc pentru prima dată colegii și învățătorii, iar cei mai mari îşi revăd prietenii și profesorii după vacanţa de vară.

Fiecare festivitate de deschidere a noului an şcolar este startul unei noi aventuri către cunoaştere.

Anul școlar 2017-2018 va fi marcat de proiecte educaționale noi, alături de copii nerăbdători, părinți entuziaști și cadre didactice dedicate, toți parte din comunitatea Școlii Gimnaziale „Petre Ispirescu”.

Festivitatea va avea loc în dimineața zilei de luni, 11 septembrie, la ora 09.30.

Elevii vor fi prezenți la festivitate în ținuta Școlii Gimnaziale „Petre Ispirescu”.

Programul Afterschool ''Educaţie pentru viaţă'' nu se desfăşoară în luna septembrie.